Günlük hit:48   Toplam hit:142354
Etraflarında ebedi cennet çocukları dolaşır durur ki, onları gördüğünde parlaklıklarından ötürü etrafa saçılan inciler sanırsın.
İnsan Suresi / 17
Başka Nigarlara kıyılmaması için bilgilerimizi saklamayalım. Unutmayalım ki bildiklerimizi saklamak suça ortak olmaktır. Vicdanımızın sesini dinlemekten korkmayalım!

Doğa Ve İnsan

 

 

Yıllardır her yerde görmüşüzdür; büyük haflerle yazılmış ?Doğamızı Koruyalım? tabelalarını. Her zaman vardır böyle bir kampanya... Fakat yerine getirilmişmidir? İşte bu tartışılır.

Ağaçlar kesiliyor, Hayvanlar eziliyor ve sonra da ?Doğamızı Koruyalım? deniliyor. Öncelikle bir biz uyabilsek şu kampanyalara.

Örneğin; geçen senelerde sokağa çıkan çocuklar öyle cahilce davranıyorlar ki... Ağaç dallarını kırmaları bir yana dursun, kedileri sanki cansız varlıklar gibi vahşice yakalayıp kutulara tıkıyorlar. Hatta onu öğrendiğim gün aralarındaki konuşmalarını bir tesadüf sonucu şöyle duydum:

Çocuklardan biri: ?Abi kedileri yakalamaya çalışırken yüzümü tırmalıyor? dedi.
Diğer Çocuk da: ? O zaman tırnaklarını koparcaz.? diyince içim cız etti!

Sonra onları uyardım, fakat bana sert çıktılar. İşte bu ve bunun benzeri birçok örnek var. Gördüğünüz gibi arkadaşlar, bence doğa korunmuyor. Hayvanlar, ağaçlar, çiçekler ve insanlar... İşte bunların hepsi bağdaşıyor. Biz insanlar belki ?Doğamızı Koruyalım? kampanyalarını dinliyor, anlıyor fakat anlamak istemiyoruz. Çünkü öyle işimize geliyor. Bilmiyorum anlamak istiyor musunuz ama

DOĞAMIZI KORUYALIM !..

Nigar ŞAHİN

 

©2009 Tasarım ve Yazılım TEKROM