Günlük hit:66   Toplam hit:142371
Etraflarında ebedi cennet çocukları dolaşır durur ki, onları gördüğünde parlaklıklarından ötürü etrafa saçılan inciler sanırsın.
İnsan Suresi / 17
Başka Nigarlara kıyılmaması için bilgilerimizi saklamayalım. Unutmayalım ki bildiklerimizi saklamak suça ortak olmaktır. Vicdanımızın sesini dinlemekten korkmayalım!

Mutluluk

 

 

Bir insan her insan gibi sevigiye ihtiyaç duyar. Sevgi, beraberinde mutluluğu getirirken aslında bizim yaşam kaynağımızı ortaya koyar. Mutluluk temel ihtiyaçlarımız arasındadır. Yemek yemek gibi hatta eliri gidilince nefes almak gibidir.

Mutluluk havadır, sudur ama ben en çok suya benzetirim. Susuz yaşayabilir mi insan? Tabi ki hepiniz bunu okurken veya dinlerken içinizden ?Hayır? diyorsunuzdur.

Şimdi mutluluğun gerçek anlamına dönelim. Mutluluk olmadan, sevgi olmadan yaşayamaz insan. Neden kalp kirzleri yaşanıyor? Neden sinir krizleri gerçekleşiyor zannediyorsunuz? Tabi ki mutsuzluğun yevesidir bu hastalıklar.

Yalnızlığı tattınız mı hiç? Yalnızlık mutsuzlukla beraber gelir. Mutsuzluk yüreğinize çarpıp da gözlerinizdeki taneleri, hani o içinde hüzün başlayan ıslak şeyler... Akar yanaklarınızdan, sonra çenenizde belirir. Yere damladığı an içinizden ılık bir şeyler geçer. Mutluluk olmadan yaşayamayız. Yaşamak mutlu olmaktır.

Mutluluk hava gibidir demiştim ya... E havada karbondioksit de var. Hani bir de mutluluk yaşamdır demiştim ya; hayatta kötü anlarımız da vardır. İşte yaşamımızın karbondioksitidir.

Nigar ŞAHİN

 

©2009 Tasarım ve Yazılım TEKROM