Günlük hit:60   Toplam hit:142365
Etraflarında ebedi cennet çocukları dolaşır durur ki, onları gördüğünde parlaklıklarından ötürü etrafa saçılan inciler sanırsın.
İnsan Suresi / 17
Başka Nigarlara kıyılmaması için bilgilerimizi saklamayalım. Unutmayalım ki bildiklerimizi saklamak suça ortak olmaktır. Vicdanımızın sesini dinlemekten korkmayalım!

Hayvanları Koruyalım

 

 

Dünya ve Tabiattaki tüm varlıklar korunmalıdır aslında. Çünkü kimsenin suçu yok, kimse seçmedi ki ne olarak, kim olarak dünyaya geleceğini...

Hayvanlar masum, hayvanlar suçsuz, hayvanlar ki günahsız. İnsanlar şanslı, insanların iradesi ve aklı var. Düşünebiliyorlar, fakat öye insanlar var ki iradelerini yanlış kullanıyorlar, çok yanlış. İşte bu yanlışı düzeltmek için hayvan koruma dernekleri, kurallar kurulmuş. Bu yanlış düzeltilmeye çalışılmıştır. Hatta fablların da bu amaçla kurulduğuna inanıyorum.

Fakat şu an bile hayvanlara eziyet ediyorlar. Engel olamıyoruz.

Pitbulların niçin acmasız ve sinirli olduğunu merak ettim ve bir araştırma yaptım. Normalde hiçbir köpek veya ihçbir hayvan bu kadar vahşi olamaz. Onları doduktan sonra karanlık ve soğuk bir odaya koyuyorlarmış. Tavana asılı bir zinciri çenesine bağlıyorlarmış. Ekmek ve su veriyorlarmış. Tabi o da misedi guruldanmaya, gücü tükenene kadar verilmiyormuş. Onlar suçsuz, onlara eziyet etmek yargısız infaza benziyor. Suçlu veya suçsuz, ceza veriyorlar. Düşünmüyor, Düşünmek istemiyorlar. Onlara acımıyorlar. Asıl cezayı hak edenler onlar.

Hayvanlar ağlar mı? Bak kendarda bir kedi ağlıyor. O da ne? Bir bacağı yok. Nedenini soruyorum; zavallı kedicik bana yardım et dercesine miyavlıyordu. Ben ona yardım etmek için yaklaştıkça benden kaçıyor, gelme diyordu sanki. Bir bayan geldi. Onu kucağına aldı. Bana döndü, ?Acımasızlar? dedi, ?Gördüm? dedi. Tırnakları cansız bir varlık gibi söküyorlar , bacağına zıpkınlar saplıyorlardı. Karşılıklı ağlamaya başladık. Sizce bunu yapanlar insan mı? Mahkemeye verdik onları, bu masun kediciğe yapılanlar cezasız kalmamalıydı. Adamlar ifade veriyor:

?Yapmayın?  diyor, ?Sarhoştuk Ağabey? diyor. Ne derse desin, para cezası verdiler.

 

Aslında kürkçüleride dağıtmalı, yasaklanmalı kürk yapımı.

Geçenlerde haberde duydum; Hayvanların derisini canlı canlı soyuyorlarmış. Bunun yarışması bile varmış. Cehaletin böylesi, caniliğin böylesi olmaz.

Dediğim gibi onlar masum. Onları korumak, zarar vermemek bizim görevimiz olmalıdır.

Nigar ŞAHİN

 

©2009 Tasarım ve Yazılım TEKROM