Günlük hit:53   Toplam hit:142359
Etraflarında ebedi cennet çocukları dolaşır durur ki, onları gördüğünde parlaklıklarından ötürü etrafa saçılan inciler sanırsın.
İnsan Suresi / 17
Başka Nigarlara kıyılmaması için bilgilerimizi saklamayalım. Unutmayalım ki bildiklerimizi saklamak suça ortak olmaktır. Vicdanımızın sesini dinlemekten korkmayalım!

Yardımlaşma

 

 

Her insanın yardıma ihtiyacı olduğu zamanlar olur. Kimse doğumundan ölümüne kadar olan süreci minnetsiz geçirmez.

Şimdi kiminiz içinizden ?Ben kimseye muhtaç değilim.?, ?Kimseden yardım istemem? diyeniniz olmuştur. Peki bebekken de mi yardım almadınız? Kendi yiyeceğinizi kendiniz mi yediniz? Annenizde yaptığı yardımlar vardır. Sizin saçınızı taramış, doyurmuş ve bunlar gibi birçok yardımda bulunmuştur. Kimseye  muhtaç değilseniz annenize muhtaç olmadınız mı?

Neyse asıl konumuza dönelim. Yaşamımız için bile yardımlaşmak gereklidir. Çünkü herkes yardımlaşmak için birilerine muhtaç olabilir. Örneğin; yolda bir insan gördüğünüzde, fakir, çok muhtaç, acırsınız ona ve yardımlaşma isteğine girersiniz, veya, en küçük bir, otobüste, ayakta zorlukla duran yaşlı bir kişiye yerimizi vermekte bir yardımlaşmadır.

Zaten Türklerde yardımlaşmaya çok önem vermişlerdir. Ne güzel söylemiş atalarımız: ?Düşmez kalkmaz bir Allah.?, yani herkes yardıma muhtaçtır.

Nigar ŞAHİN

 

  
©2009 Tasarım ve Yazılım TEKROM