Günlük hit:23   Toplam hit:144293
Etraflarında ebedi cennet çocukları dolaşır durur ki, onları gördüğünde parlaklıklarından ötürü etrafa saçılan inciler sanırsın.
İnsan Suresi / 17
Başka Nigarlara kıyılmaması için bilgilerimizi saklamayalım. Unutmayalım ki bildiklerimizi saklamak suça ortak olmaktır. Vicdanımızın sesini dinlemekten korkmayalım!
23.04.2006   Beylikdüzü Eğitim Kültür Çevre ve Turizm Derneği
23 NİSAN NİGARA ARMAĞAN...

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocukların bayramıdır. Beylikduzu.org.tr yönetimi olarak tüm çocukların bayramını kutluyor; bugünü, hak etmediği bir şekilde vefat eden ve arkadaşlarının yanında olamayan NİGAR ŞAHİNe armağan ediyoruz.

Beyder Haber23 Nisan 2006Erol YOLCU Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocukların bayramıdır. Beylikduzu.org.tr yönetimi olarak tüm çocukların bayramını kutluyor; bugünü, hak etmediği bir şekilde vefat eden ve arkadaşlarının yanında olamayan NİGAR ŞAHİNe armağan ediyoruz.
Bundan sonraki tüm 23 nisanlarda Nigarların daha huzurlu bir ortamda yaşamalarını için Atatürkün bizlere armağan ettiği çocuklarımıza huzurlu bir yaşam hazırlayalım.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk, 23 Nisan 1920de demokrasinin ve egemenliğin temellerinin atıldığı bugünü çocuklara armağan etti. Çünkü çocuklar geleceğin teminatıdır. 23 Nisan sadece Türkiye değil Ulu Onder Atatürkün Dünya Çocuklarına din ve mezhepleri ne olursa olsun tüm çocukların bayramı olarak ilan etmişti. Çocuklara sevgi ve şefkatle yaklaşılması gerekmektedir. Biz büyükler çocuklarımıza kulak vermeliyiz onları dinlemeliyiz. Onlara şiddet değil, sevgi vermeliyiz. Sadece sevginin hâkim olduğu bir dünyada yaşamak onların hakkı olduklarını unutmayalım.

BEYLİKDÜZÜNDE 23 NİSAN COŞKUSU

Başkan Orakçı yaptığı konuşmasında, İstiklal Marşının Garbın afakanı sarmışsa çelik zırhlı duvar Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var dizelerini okudu ve Misak-ı Milli sınırlarına uzanan eller kırılmaya mahkumdur dedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı. Törende konuşan Başkan Orakçı, Dünyada Çocuklara Bayram Armağan Eden Tek Ülke Türkiye dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beylikdüzü'nde düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı'nın da katıldığı törenlerin ilki Büyükşehir İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Burada çocukların bayramını kutlayan ve okulun hazırladığı gösterileri izleyen Başkan Orakçı, daha sonra Belediye'nin, Beylikdüzü Spor Kulübü Sahası'nda düzenlediği kutlamalara katıldı.

Kutlama töreni öncesinde bir konuşma yapan Başkan Orakçı, günün anlam ve önemine dikkat çekerek, Dünyada çocuklara bayram armağan eden tek ülke Türkiye Atatürk bu bayramı çocuklara emanet ederken, Cumhuriyet'in ilelebet yaşaması için onlara olan güvenini de ifade etmiştir dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin medeni ülkeler içinde yerini alması için en büyük görevin eğitim camiasına düştüğünü belirten Orakçı, çocukların alacağı iyi bir eğitimin, hem kendilerinin hem de ülkelerinin geleceğine katkısının büyük olacağını söyledi.

Cumhuriyet'in kuruluşunun ve bugüne gelişinin büyük bir serüven olduğunu ifade eden Orakçı, Kurtuluş Savaşı sırasında herkesin düşmandan kurtulmak için gücünün ötesinde gayret gösterdiğini anlattı.

Sadece hamasetle ülke gelişmez
Başkan Orakçı, binlerce insanının kanlarını akıtarak kurdukları Cumhuriyet'in gelişmesi ve dünya üzerindeki gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesi için çok çalışmak gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: Sadece hamasetle ülke gelişmez. Teknolojide, sanayide, ekonomide varlığımızı sürdürmek bizim elimizde. Bunun temeli eğitime dayanıyor. Eğitim camiası sorumluluğunu yerine getirirse bu mümkün olacaktır. Türkiye'de son günlerde meydana gelen olaylara değinen Başkan Orakçı, İstiklal Marşı'nın Garbın afakanı sarmışsa çelik zırhlı duvar benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var dizelerini okudu ve Misak'ı Milli sınırlarına uzanan eller kırılmaya mahkumdur dedi.

Beylikdüzü, Cumhuriyet'in Parlamakta Olan Yıldızı Beylikdüzü beldesinin de Cumhuriyet'e yakışır bir hale gelmesi için göreve geldiklerinden bu yana hizmetlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Orakçı, şöyle konuştu: Yolsuzluk ve yoksulluğu yok etmeyi amaçlayarak başladığımız yolda, en büyük desteği vatandaşlarımızdan aldık. Başkan Orakçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarını, kendilerine bırakılan emanete her zaman için sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

HER ŞEY VATAN İÇİN
Son günlerde adını cinayet ve çocuk kaçırılmaları ile duyuran Beylikdüzü'nde bugün kutlanmakta olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde ilginç bir hadise yaşandı. Belde okullarından oluşturulan özel bir kortej Beylikdüzü sokaklarında Her şey vatan için! sloganıyla yürüdü.
Miniklerin bu sloganla yürüyüşünü görenler duygulu anlar yaşadılar. Özel hazırlanmış bu kortej, bir çok merasimin yapıldığı Türkiye'de en çok ilgi ile izlenen tören oldu. Öğrencilerin sloganla yürümeleri Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Güneydoğu'da konuşlanmasına destek, Türkiye genelinde cılızda olsa artış gösteren terör olaylarına bir başkaldırıydı adeta.

YİNE GÜVENLİK YOK
Kızlı erkekli özel öğrenci gurubun hayli kritik olan bir belde de Her şey vatan için! diyerek yürüyüşü sırasında herhangi bir güvenlik ekibinin öğrencileri korumaması dikkat çekti. Öğrencilerin slogan atarak yürümeleri sırasında onlara destek verenlerin olduğu kadar bundan rahatsız olanlarında varlığı gözden kaçmadı.


Yayın Linki:

http://www.beylikduzu.org.tr/News-file-article-sid-167.html

©2009 Tasarım ve Yazılım TEKROM